رفع خطای سپر ایمنی گوگل پلی Google Play Protect برنامه نویسان اندروید

متاسفانه به تازگی اکثر برنامه نویسان اندروید با مشکلی عجیب ومشکل ساز مواجه شده اند.متاسفانه اکثر کی استور های ساخته شده دیگر کارایی ندارند و پس از ساخت اپلیکیشن و در هنگام نصب با خطای سپر ایمنی گوگل به نمایش در می آید. راهکار های مختلفی برای رفع این مشکل در فضای اینترنت وجود دارد که اکثرا کارایی ندارند! با توجه به فراگیر شدن این مشکل تصمیم گرفتیم به بررسی راهکارهای پیشنهاد شده برای رفع این مشکل بپردازیم و در نهایت راهکاری تضمینی و سریع را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.با ما همراه باشید...
 رفع خطای سپر ایمنی گوگل

تصویر زیر یک نمونه هشدار گوگل پلی هنگام نصب برنامه است:

 سپر ایمنی گوگل

همانطور که مشاهده میکنید خطای ‘سپر ایمنی play ،برنامه نویس این برنامه را نمی شناسد. برنامه هایی که برنامه نویس ناشناخته دارند ،گاهی اوقات می توانند ناامن باشند’ به کاربر هنگام نصب برنامه نمایش داده میشود.
 
 اگر دکمه ‘ok’ زده شود برنامه نصب نمیشود ولی اگر دکمه ‘install anyway’ را بزنید برنامه نصب میشود اما اگر آنرا حذف کنید دیگر قادر به نصب برنامه روی این دستگاه نیست!


  اما بررسی راه حل و راهکارهای پیشنهادی غیر موثر!!!!
 
 تغییر KeyStore : اگر مجددا به اندروید استودیو برگشته و با یک اطلاعات متفاوت کلید جدید امضای برنامه را بسازید برنامه تا ۲۴ ساعت بدون مشکل کار میکند اما پس از این مدت توسط گوگل پلی شناسایی و مجددا بلاک میشود!
 
 استفاده از آخرین نسخه TargetSdkVersion : یکی از روش هایی که بسیار مطرح میشود استفاده از آخرین و بروز ترین نسخه SDK گوگل در فایل Build.Gradle است که در این روش هم احتمال ۵۰% وجود دارد که گوگل پلی برنامه را به لیست سیاه خود ارسال نکند.
 
 توجه : روش قبلی فقط در صورتی قابل انجام است که قبل از آن برنامه شما توسط سپر ایمنی یا Play Protect شناسایی نشده باشد!

راه حلی دیگر که موثر بودن آن 50 % است و اکثرا کاربران قادر به انجام آن نشده اند!!!

توسط فرم مخصوصی که گوگل در دسترس قرار داده است اقدام به ارسال درخواست Review (بررسی) برنامه خود کنید.

google-play-protect-p3

مراحل تکمیل فرم در خواست:

ابتدا باید به صفحه فرم درخواست بررسی بروید، پس اینجا را کلیک کنید تا وارد صفحه شوید.
 در بخش Email address آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 در بخش Developer name نام تیم توسعه دهنده را وارد کنید(اگر شخص حقیقی هستید یک نام تستی وارد کنید)
 در بخش Application package name نام پکیج برنامه تان را وارد کنید(نمونه نام پکیج : com.android.example)
 در بخش URL to download your APK file باید آدرس لینک مستقیم دانلود برنامه خود را وارد کنید تا تیم گوگل از این طریق برنامه شما را دانلود کنند و آنرا بررسی کنند.
 در بخش Additional information to support your appeal باید یک متن توضیحی در مورد برنامه، نحوه ارتباط با سرور، حریم خصوصی کاربران و… به زبان انگلیسی بنویسید(برای ترجمه میتوانید از اینجا استفاده کنید)
 دکمه ‘SUBMIT’ را بفشارید و بلافاصله نتیجه ی درخواست را در صندوق ورودی ایمیل خود ببینید.

اگر پس از دریافت ایمیل از سوی گوگل، نتیجه مشابه تصویر زیر بود، یعنی تیم گوگل نتوانسته فایل APK برنامه شما را دریافت کنند وباید مجددا درخواست خود را ارسال کنید.

لغو سپر ایمنی گوگل پلی

ممکن است شما چندین بار لینک دانلود را بصورت صحیح وارد کرده باشید ولی همچنان مشکل در دریافت فایل برنامه شما توسط گوگل وجود داشته باشد!

پس از تلاش چندباره  اگر گوگل قادر به دانلود فایل اپلیکیشن ارسالی شما شد حالا باید از 3 روز تا ... منتظر بمانید تا اینکه آیا خطای سپر ایمنی از طرف گوگل حذف خواهد شد یا خیر !!!

در نتیجه این روش هم مانند روش دیگر بسیار زمان بر و غیر قابل قبول می باشد.

و اما راهکار 100% عملی و تضمینی وب بیدز برای رهایی از خطای سپر ایمنی گوگل و دیگر خطا های احتمالی:

پیشنهاد ما انتشار اپلیکیشن در مارکت جهانی گوگل پلی استور می باشد. با انتشار برنامه در گوگل پلی استور دیگر خبری از خطاهای گوگل نخواهد بود و شما صاحب یک اپلیکیشن کاملا تایید شده از طرف گوگل خواهید بود.پیش نیاز انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی ساخت اکانت دولوپر گوگل پلی است که متأسفانه به دلیل وجود محدودیتها برای کاربران ایرانی، امکان ساخت این حسابها برای توسعه دهندگان ایرانی وجود ندارد! امّا این محدودیتها به معنای پایان کار نیست! تیم فنی اپلیکیشن ساز وب بیدز با در اختیار داشتن اکانت های توسعه دهنده گوگل، امکان انتشار اپلیکیشن در Google Play را در کوتاهترین زمان ممکن و با مناسبترین هزینه برای شما فراهم میکند. اکانت های معتبر تیم اپلیکیشن ساز وب بیدز به شما این تضمین را میدهند که اپلیکیشن شما که حاصل دسترنج شماست از طریق حسابی مطمئن منتشر میشود و در آینده خطر یا مشکلی آن را تهدید نخواهد کرد . نتشار اپلیکیشن در مارکت جهانی گوگل پلی باعث افزایش اعتبار و میزان شناخته شدن برند شما در سطح بین المللی میشود. علاوه بر این با معرفی اپلیکیشن خود به جامعه هدف بزرگتر میتوانید کاربران بیشتری را جذب و درآمد بیشتری را کسب کنید. بازدید روزانه از وب سایت شما افزایش چشمگیری خواهد.


اطلاعات تماس :

www.webbids.ir
09397005951
info@webbids.ir

مشاوره:

بهترین راه برای طراحی و ساخت اپلیکیشن، مشاوره قبل از هر تصمیمی در رابطه با آن برنامه است، در وب بیدز این کار با تماس شما با یکی از مشاورین ما صورت می گیرد، برای این امر شما دو راه ساده و سریع در پیش روی خود دارید. راه اول تماس تلفنی ست و راه دوم استفاده از فرم آنلاین سفارش پروژه است، که با تکمیل آن مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم در ارتباط با طراحی و ساخت اپلیکیشن شما را در اختیارتان خواهند گذاشت..

قدرت گرفته از :